Profil
1996 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nden mezun olan Y. Mimar Mert Çoban çeşitli firmalarda aldığı görevler ve gerçekleştirdiği bireysel – ortak projeler ile pekiştirdiği meslek pratiğine 2005 yılından bu yana aynı zamanda kurucusu olduğu Mert Çoban Mimarlık Hizmetleri bünyesinde devam etmektedir. Ofis tarafından verilen mimarlık hizmetleri tasarım, projelendirme, uygulama kontrolü, proje yönetimi ve danışmanlık şeklindedir.

Mert Çoban Mimarlık Hizmetleri geçici olan ve herhangi bir dayanağı bulunmayan tasarım anlayışının karşısında yer almaktadır. Dolayısıyla tasarıma yaklaşımda kalıcılık, dil birliği, form ve işlevin aynı değerde ele alınması temel prensiplerdir. Bu anlayışa göre her tasarım kendine özgü olmalı, net olarak kendini ifade edebilmeli, gereksiz malzemeler içinde boğulmamalıdır.

Dayanıklı malzemelerin seçilmesi, detay çözümleriyle biraraya getirilmesi, inşaat sonrası kullanım aşamasında sorun çıkarmamaları mimarlık hizmeti verilirken önemsenen konulardandır. Tasarım sürecinde kritik detaylar avan proje aşamasında çözülerek projenin ileri bölümleri için önemli bir yol katedilmiş olunur. Projelendirme aşamasında birlikte çalışılan mühendislik gruplarıyla birebir örtüşen projelerin hazırlanması uygulama safhası için büyük önem taşımaktadır. Uygulama aşaması profesyonel uygulama grupları tarafından Mert Çoban Mimarlık Hizmetleri kontrolünde gerçekleştirilir ve projenin tüm süreçleri tamamlanmış olur.