Esneklik, eklenebilme, yer değiştirebilme,
alternatifli kullanım imkanı OFİSİSTEM'in
tescilli tasarımındaki çıkış noktasıdır.
Y. Mimar Mert Çoban tarafından tasarlanan OFİSİSTEM çalışma alanı olarak düzenlenecek mekanlarda duvar, tavan, mobilya, aydınlatma ve elektrik-telefon-data kablolarının sirkülasyonu ile ilgili elemanları biraraya getiren toplu bir çözüm sunuyor.

Esneklik, eklenebilme, yer değiştirebilme, alternatifli kullanım imkanı OFİSİSTEM'in tescilli tasarımındaki çıkış noktaları.

Sistemin ilk etabında alüminyum profillerden oluşan taşıyıcı duvar, ara bölme ve tavan konstrüksiyonları kuruluyor.

Konstrüksiyon tamamlandıktan sonra elektrik-telefon-data kablo gruplarının mekanın ana kaynağından yola çıkılarak konstrüksiyonu oluşturan profiller aracılığıyla projede belirlenmiş olan noktalara dağılımı gerçekleştiriliyor.

Konstrüksiyon içinde projeye göre belirlenmiş olan yerlere polikarbonat, pleksiglas, suntalam, mdflam malzemelerden oluşan duvar ve ara bölme elemanlarının montajı yapılıyor. Tavan konstrüksiyonu arasına polikarbonat levhalar yerleştiriliyor. Böylece hafif bir tavan ve duvar sistemi elde edilmiş oluyor.

Daha önce belirlenen noktalara ulaştırılan kablo gruplarının taşıyıcı sistem üzerinde yer alan grup priz ve anahtarlara bağlantısı yapılıyor.

Çalışma ve sirkülasyon alanlarının aydınlatılmasında, tavan konstrüksiyonu ile bağlantılı olarak, sarkıt veya sıva üzeri direkt – endirekt aydınlatma elemanları kullanılıyor.

Özel tasarım ofis mobilyaları tek kişilik ve çoklu çalışma alanları ile toplantı mekanlarının oluşturulmasında esneklik sağlıyor. Çalışma ve toplantı masaları paslanmaz çelik ayaklar ile suntalam veya mdflam tabladan oluşmakta. Dolaplar suntalam veya mdflam gövdeden meydana geliyor, masif ahşap kayıtlar ve yine masif ahşap kulplarla tamamlanıyor. Zemin ile ilişki dolaba göre tekerlek veya baza ile kuruluyor. Dolapların çeşitli yüksekliklerde olmaları ile özel tasarım birleşim elemanları, esnek ve alternatifli dolap grubu oluşturulmasına olanak sağlıyor.

OFİSİSTEM'i oluşturan tüm elemanlar beraberinde çeşitli renk, doku ve alternatifli malzeme seçeneklerini de kullanıcının seçimine sunuyor.

Ayrıca sistem mekan içinde daha önce kullanılmış olan malzemeler ile entegrasyona imkan veriyor
.

OFİSİSTEM uygulanacağı mekanlardaki tadilat – ön hazırlık yükünü minimuma indiriyor. Kendi içinde bir duvar – tavan sistemi oluşturmasından dolayı ayrıca duvar, tavan kurulumu ve bu yüzeylerde yer alan ince yapı elemanlarına ihtiyaç duyulmuyor. Havalandırma sistemi ile uyum sağlanıyor. Kablo gruplarının ulaşımı döşeme ve mekanı çevreleyen duvarlardan bağımsız olarak yapıldığından mevcut döşeme ve duvarlarda tadilat yapılmasına gerek kalmıyor. Sistemin sökülüp takılabilme ve yeni modüller eklenebilme özelliği yer değiştiren ofisler için büyük bir avantaj sağlıyor. Bahsedilen tüm özellikler inşaat süresini azaltıyor ve inşaat toplam maliyetini olumlu yönde etkiliyor.